Beskid Mały

Dwie wspaniałe wycieczki w prawdziwe zimowych warunkach. Intensywny trekking po polskich górach, po Beskidzie Małym, w okolicach Bielsko-Białej. Jak zawsze, z najlepszą możliwą załogą – AKT GDAKK!

Czytaj dalej Beskid Mały

Tatry

‚Otwarty’, nieduży wyjazd w ramach AKK GDAKK – ostatecznie wyjechaliśmy z miasta we trzech. Dolina Chochołowska, Kościeliska, w tym także Jaskinia Mylna (400m długości) oraz szczyt Wałowiec, zdobyty pomimo trudnych zimowych warunków. Nadal nie przepadam za samym Zakopanem, ale bardzo chcę odwiedzić Tatry raz jeszcze.

Czytaj dalej Tatry

Góry Sowie

Sylwester 2016/2017 z AKK GDAKK w Górach Sowich, na Śląsku. Piękne widoki, mnóstwo śniegu, powietrze paskudne. Ale za to w doborowym towarzystwie! Prawie każdy dzień wyjazdu spędziłem na szlaku. Aha, gorąco polecam widok z Wielkiej Sowy, naprawdę warto wejść na sam szczyt wierzy widokowej.

Czytaj dalej Góry Sowie

Karkonosze i Góry Izerskie

To było coś. 5 dni na szlaku, z plecakami, każda noc w innym miejscu. Z Jakuszyc przez Szklarską Porębę aż do Karpacza… Jakoś tak rozłożyliśmy zadania, że ja sam prawie wcale nie miałem mapy w rękach, stąd nie poznałem dostatecznie dobrze topografii Gór Izerskich i Karkonoszy. Poniższym zdjęciom trochę brakuje dokładnej dokumentacji, ale… nadal są świetne. Miłego oglądania!

Czytaj dalej Karkonosze i Góry Izerskie

Bieszczady

W Bieszczadach byłem kilkakrotnie ale chętnie wróciłbym tam raz jeszcze. Podróżowałem na różne sposoby – łażąc z plecakiem, jak też robiąc całodzienne wycieczki. Spałem w hostelach, schroniskach, namiotach i stodołach. Mimo to, najczęściej nocowałem w Wetlinie – niewielkim miasteczku, z dosyć dużą ofertą noclegów i świetnym dojściem do wytyczonych szlaków.

Czytaj dalej Bieszczady